BlueAlliance - porozumienie agencji premier partner z regionu CEE, przyjęło nowych członków i powiększyło obszar wpływów biznesowych. Piątego i szóstego marca 2018 roku w Budapeszcie odbyło się drugie spotkanie organizacji, na którym m.in. powołano zarząd.
BlueAlliance rozpoczęło swoją działalność w minionym roku jako platforma współpracy biznesowej dziewięciu agencji europejskich, pochodzących z Chorwacji, Czech, Litwy, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski. Lista organizacji tworzących BlueAlliance właśnie wydłużyła się o kolejne agencje, a tym samym i nowe obszary geograficzne. Nowi członkowie to: Dinetix (Słowenia), Fragile Media (Czechy), GoClick (Słowenia) i GoUp (Słowacja). Obecnie BlueAlliance współtworzy trzynaście niezależnych agencji.
Przed inicjatywą stoi szereg wyzwań: realizacja potrzeb klientów w zakresie ekspansji międzynarodowej oraz integracja działań pomiędzy agencjami. Członkowie BlueAlliance stawiają także na intensywną komunikację wewnętrzną, która umożliwia sprawne dzielenie się wiedzą i doświadczeniami. Nad realizacją misji organizacji czuwa nowo wybrany zarząd, na czele którego stoi Zbigniew Nowicki (Bluerank). Pozostali członkowie zarządu to: Andrej Salner (Pizza SEO), Daniel Kafka (Fraglie Media), Ionut Munteanu (WebDigital) i Krisztián Dunder (Growww Digital).
Przyjęcie nowych agencji i wybranie zarządu odbyło się podczas walnego zgromadzenia w Budapeszcie. Na spotkaniu, zorganizowanym w placówce oświatowej Google Grounds, pojawili się także przedstawiciele Google z Europy Środkowo-Wschodniej. Gospodarzami tego spotkania były dwie węgierskie agencje: Growww Digital i Intren.
Oferta BlueAllianace wkrótce zostanie przedstawiona partnerom biznesowym wszystkich członkowskich agencji. Jej najważniejszym założeniem jest usunięcie granic, związanych z barierą językową lub kulturową, i umożliwienie prowadzenia ekspansji międzynarodowej tym firmom, które chciałby oferować swoje produkty bądź usługi na wszystkich rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Działalność i oferta BlueAlliance dowodzą, że granice państw nie stanowią żadnej przeszkody dla digital marketingu i rozwoju rynku e-commerce.